Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

14.10.2022 – ДЕКСМЕДЕТОМИДИН И НЕГОВА КЛИНИЧКА УПОТРЕБА

14 октомври / 2:00 pm - 3:30 pm

МКД300

Details

Date:
14 октомври
Time:
2:00 pm - 3:30 pm
Cost:
МКД300
Website:
https://kme.mld.mk/course/2022zlaril1/

Venue

Деканат на Медицински факултет
50 Дивизија, бб
Скопје, 1000 North Macedonia
+ Google Map

Organizer

ЗЛАРИЛ – Здружение на лекари по анестезиологија, реанимација и интензивно лекување.